Automatický tester bezkontaktních snímačů polohy (1)

Automatický tester bezkontaktních cylindrických snímačů polohy s automatickým přesunem snímače do další měřicí pozice. Řídicí systém na bázi PC, elektronické měření pomocí přístrojů s GPIB komunikací, automatické laserové značení a výstupní třídění

Aplikace :

Při výrobě mnoha elektronických součástek a kompletních výrobků je nutné provádět nejlépe 100% výstupní kontrolu. Spolehlivou kontrolu s dostatečnou kapacitou a 100% dokumentací je možné zabezpečit jen automatickými testery.

Uvedené zařízení demonstruje možnost kompletní a 100% kontroly bezkontaktního snímače polohy.
Řídicí systém je na bázi PC, SW je v prostředí Windows. Stroj obsahuje databáze vyráběných snímačů, konfigurace měření včetně přípustných hodnot, archivaci provedených měření a chybových stavů.
Počítačové řízení tak umožňuje vést 100% dokumentaci o výrobě a tím zapojení do systému SPC a SQC.
Přístroje pro měření elektronických parametrů jsou ovládány přes sběrnici GPIB. Načítání vstupních parametrů (dávek) je pomocí čtečky čárového kódu, označování vadných výrobků s popisem chyby je pomocí tiskárny štítků.
Všechny vyrobené a testované snímače jsou označeny typem pomocí laserového popisovacího zařízení přímo v testeru.
Stroj provádí třídění snímačů na dobré a vadné, t.j. obsahuje jednoznačný chybový kanál a nemůže tak dojít k smíchání vadných a dobrých výrobků.

Pracoviště obsluhy

 

AMS Automatizace a měření ve strojírenství, s.r.o.
Bystrá 2430/12, 193 00, Praha 9 - Horní Počernice, Česká republika
GPS: 50°6'50.723"N, 14°36'4.262"E
Ústředna: +420 281 045 750
E-mail: ams@amspraha.cz